مجمع پارلمانی کشورهای ترک به کشتار فلسطینی ها توسط اسرائيل در غزه واکنش نشان داد

مجمع پارلمانی کشورهای ترک کشتار فلسطینیان توسط اسرائيل در غزه را محکوم کرد.

مجمع پارلمانی کشورهای ترک به کشتار فلسطینی ها توسط اسرائيل در غزه واکنش نشان داد

مجمع پارلمانی کشورهای ترک در پایان هجدهمین جلسه مجمع عمومی خود با انتشار بیانیه ای٬ کشتار فلسطینیان توسط اسرائيل در غزه و انتقال سفارت آمریکا به قدس را محکوم کرد.

در این بیانیه که با اتفاق آرا به تصویب رسید تاکید شده است: « دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی نه تنها آرزو و حق فلسطینیها بلکه یک نیاز تاریخ سیاسی جهان است.

با این وجود، تبدیل شدن اشغال و حملات تروریستی به سیاست و سکوت سازمان های بین المللی و دولت ها به آن غیر قابل قبول است.

از ایالات متحده و اسرائیل درخواست می شود تا ضمن انصراف از این رفتارغیر منطقی، حملات اسرائیل علیه غیرنظامیان نیز متوقف شود. همچنین از همه سازمان های بین المللی، به خصوص سازمان کنفرانس اسلامی، اتحادیه عرب، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا دعوت می شود تا به محکومیت لفظی این اقدامات بسنده نکنند و تدابیر و اقدامات موثر منتهی به نتیجه را اتخاذ کرده و جامه عمل بپوشانند.

انتقال سفارت آمریکا به قدس علارغم تمامی تصمیمات سازمان ملل٬ غیر قابل پذیرش است.کشتار معترضین فلسطینی را نیز محکوم می کنیم. برای جان باختگان اخیر در غزه طلب رحمت کرده و بار دیگر بر همبستگی و حمایت خود از دولت و ملت فلسطین تاکید می کنیم».

گفتنی است روز گذشته نیز در پی تیراندازی نیروهای اسرائیل به تظاهرکنندگان فلسطینی در مرز نوار غزه که برای اعتراض به انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل به قدس دست به تظاهرات زده بودند، 62 فلسطینی شهید و بیش از 3188 نفر دیگر زخمی شدند.

 

خبرگزاری آناتولیخبرهای مرتبط