زیگانا جاذبه توریستی زمستانی در شمال ترکیه

پیست‌های اسکی زیگانا در استان گوموش‌خانه ترکیه در فصل زمستان مورد استقبال گسترده گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد

زیگانا جاذبه توریستی زمستانی در شمال ترکیه

شهر تورول استان گوموش‌خانه در شمال ترکیه که در فاصله 60 کیلومتری فرودگاه ترابزون قرار دارد، از سال 1991 به یکی از مراکز مهم ورزش‌های زمستانی در منطقه دریای سیاه تبدیل شده است.

دو پیست اسکی این منطقه به طول 800 و 600 متر امکان این ورزش را از دسامبر تا مارس هر سال برای علاقه مندان فراهم می کنند. در این پیست‌ها تله سيژهایی با قابلیت حمل 750 نفر به دوستداران این ورزش زمستانی خدمات ارائه می کند.

در برخی از ماه های سال ارتفاع برف در این پیست به 1.5 متر می رسد. در این ایام اتومبیل‌های ویژه و اتوبوس به گردشگران خدمات حمل و نقل ارائه می کنند.

علاوه بر اسکی، در این منطقه دوستداران طبیعت و مناظر زیبا می توانند در هتلی با قابلیت پذیرایی از 150 مسافر و مسافرخانه کوهستانی با ظرفیت پذیرایی از 50 نفر اقامت داشته باشند.

سال گذشته حدود 10 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این پیست اسکی بازدید کردند که حدود 4000 نفر از آنان در هتل اقامت داشته اند.

شهروندان کشورهای عربی از این پیست استقبال گسترده ای دارند. در پی استقبال گسترده گردشگران از این منطقه، ساخت خانه‌های ییلاقی در این منطقه آغاز شده است.

حسن شاهین، مدیر اداره خدمات ورزشی استان گوموش‌خانه در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت:

"زیگانا یک مرکز مهم ورزش‌های زمستانی است که در مسیر جاده ابریشم واقع شده است. در پیست اسکی «گوموش کایاک» برای وزرشکاران و مسافران امکان اقامت نیز وجود دارد. در هتل‌های این منطقه می توانیم میزبان 150 مسافر باشیم.

مرتفع ترین پیست این منطقه 800 متر است. ارتفاع برف در این منطقه به یک متر تا یک متر و نیم می رسد. تله سيژهای این پیست قابلیت حمل 750 نفر را دارد. در روزهای آخر هفته دستکم 1000 نفر برای اسکی به این منطقه می آیند".

 

 

خبرگزاری آناتولیخبرهای مرتبط