روحانی از مناطق زلزله زده غرب ایران بازدید کرد

رئیس جمهور ایران در بازدید از مناطق زلزله زده غرب این کشور اعلام کرد 11 هزار خانه روستایی و حدود 4500 خانه شهری در این زلزله تخریب شده و نیاز به ساخت 30 هزار مسکن جدید داریم

روحانی از مناطق زلزله زده غرب ایران بازدید کرد

در پی زمین لرزه 7.3 ریشتری یکشنبه شب در مرز عراق-ایران که خسارات بسیاری در غرب ایران برجای گذاشت، حسن روحانی رئیس جمهور این کشور صبح امروز 14 نوامبر به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و نظارت بر روند امداد رسانی به زلزله زدگان به استان کرمانشاه سفر کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران»، روحانی همچنین با حضور در بیمارستان محل مداوای مصدومان زلزله اخیر با آنها دیدار کرده و با توضیح مسئولان ذیربط در جریان خسارت ها و روند امداد رسانی به مردم آسیب دیده از زلزله قرار گرفت.

روحانی سپس عازم شهرستان سرپل ذهاب، یکی دیگر از مناطق زلزله زده این استان شد و در دیدار با مردم این منطقه اعلام کرد: "11 هزار خانه روستایی و حدود 4500 خانه شهری در این زلزله تخریب شده و نیاز به ساخت 30 هزار مسکن جدید داریم".

به گزارش خبرگزاری « ایرنا»، مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران نیز از آسیب دیدگی 8 شهر و 526 روستا در زلزله استان کرمانشاه خبرداد.

پزشکی قانونی ایران تعداد قربانیان این زمین لرزه را تا ساعت 10:58 (به وقت محلی) امروز 430 نفر و مصدومان را 7460 اعلام کرد.

محمود واعظی، رئیس دفتر ریاست جمهوری، بیژن زنگنه وزیر نفت، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران نیز روحانی را در این سفر همراهی کردند.

گفتنی است زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب به 7 شهرستان و 1950 روستای در غرب ایران خسارت وارد کرده است. 12 هزار واحد مسکونی به کلی تخریب شده و بیش از 15 هزار واحد دیگر آسیب دیده است.خبرهای مرتبط