تجمع مردم در شهرهای خوزستان و بوشهر در اعتراض به وضعیت آب

شهروندان آبادان در استان خوزستان ایران در اعتراض به شوری آب لوله کشی تجمع کردند و برخی از اهالی وحدتیه در استان بوشهر نیز در حرکتی اعتراضی جاده بوشهر-شیراز را بستند.

تجمع مردم در شهرهای خوزستان و بوشهر در اعتراض به وضعیت آب

جمع زیادی از شهروندان آبادان در استان خوزستان ایران در اعتراض به شوری آب لوله کشی در مقابل فرمانداری و اداره آب و فاضلاب این شهر تجمع کردند و برخی از اهالی وحدتیه در استان بوشهر نیز در حرکتی اعتراضی جاده بوشهر-شیراز را بستند.

این در حالی است که به دلیل شوری آب و آسیب های ناشی از آن، پتروشیمی آبادان نیز تعطیل شد.

به گزارش "باشگاه خبرنگاران جوان"؛ محسن کعب عمیر، مسئول روابط عمومی مجتمع پتروشیمی آبادان اعلام کرد: به دلیل شوری بیش از حد آب در آبادان، تمام لوله های مجتمع دچار مشکل شده بودند و به رغم اینکه چند روزی این وضعیت ادامه داشت، اما در نهایت مسئولان شرکت تصمیم به تعطیلی تمامی واحدها گرفتند و به این ترتیب مجتمع تعطیل شد و روند تعطیلی تا بهبود وضعیت ادامه دارد.

معترضان آبادانی شعارهایی نظیر "آبادان صاحب ندارد، دشمن ما همین جاست، دروغ می‌گن آمریکاست، ما آب می‌خوایم نه غزه، بیست ساله که این وضعه" سر دادند. یکی از شهروندان آبادان وضعیت صف آب در این شهر و خرمشهر را به تصاویر شهرهای یمن و سومالی تشبیه کرده است.

برخی از مردم وحدتیه، در استان بوشهر گفته اند که در این منطقه پنجاه روز است که آب ندارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در یک ماه گذشته به علت کاهش دبی رودخانه کارون، آب شور دریا به آب شیرین غلبه کرد و این امر باعث پیشروی آب شور به شهرهای آبادان و خرمشهر شده است.

 

خبرگزاری آناتولیخبرهای مرتبط