فروش قسطی گوشت با کارت ملی در تهران

در پی گرانی قیمت گوشت در ایران برخی از قصابی ها در تهران در مقابل دریافت کارت ملی مشتریان اقدام به فروش قسطی گوشت می کنند.

فروش قسطی گوشت با کارت ملی در تهران

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در پی گرانی قیمت گوشت در ایران که به بالای 70 هزار تومان رسیده است، برخی فروشندگان در جنوب تهران برای فروش گوشت اقساطی کارت ملی یا کارت یارانه مشتریان را می‌گیرند تا سرِ ماه با آنها تسویه کنند. برخی دیگر هم برای فروش اقساطی گوشت به مشتریان‌شان از آنها چک می‌گیرند.

به گزارش روزنامه «شهروند»، در میدان شوش برخی قصابی‌ها به صورت نیمه‌تعطیل فعال هستند. آنها می‌گویند برایشان نمی‌صرفد که تمام روز در مغازه معطل بمانند و مشتری نداشته باشند. یکی از آنها می‌گوید که تا پیش از گرانی‌ها، روزی 20 تا 30 مشتری داشت اما حالا تعداد مشتری‌ها به وضوح کمتر شده است.

او توضیح می‌دهد: «مشتری‌ها این روزها بیشتر برای خرید نیم‌ کیلو و ربع کیلو گوشت می‌آیند و آن‌هم تازه گوشت با استخوان که ارزان‌تر است.»

براساس این گزارش همچنین بازار گوشت تقلبی نیز داغ شده است به‌عنوان مثال گوشت منجمد را خریداری می‌کنند و به جای گوشت گرم به فروش می‌رسانند.

در ادامه این گزارش آمده است: قصابی‌های تهرانی می‌گویند قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز در پایتخت تا 72هزار تومان رسیده و همین موضوع موجب شده است که مشتریان سنگدان مرغ زیاد شوند، زیرا این فرآورده از نظر ظاهر و طعم تقریبا به گوشت قرمز شباهت دارد اما قیمت هر کیلوگرم سنگدان مرغ تنها حدود 7 تا 8 هزار تومان است.خبرهای مرتبط