Sot luhen ndeshjet në Ligën e Kombeve

Skuadra kombëtare e Shqipërisë përballet me Jordaninë, Kosova do të takohet me Maltën, ndërsa Maqedonia me Lihteshtajnin.

Sot luhen ndeshjet në Ligën e Kombeve

Në xhiron e tretë të turneut, në 4 liga do të zhvillohen 23 ndeshje. Këto ndeshje do të luhen sot, 12 dhe 13 tetor. Ndërsa menjëherë pas kësaj më 14, 15 dhe 16 tetor do të luhen ndeshjet e xhiros së katërt.

Në Ligën D të Grupit 3 Kosova nesër do të përballet me Maltën ndërsa Maqedonia në Ligën D të Grupit 4 do të luajë me Lihtenshtajnin të shtunën.

Programi i ndeshjeve të xhiros së tretë në Ligën e Kombeve është si në vijim:

11 tetor, e enjte:

- Liga A

Grupi 3: Poloni-Portugali (20:45)

- Liga B

Grupi 2: Rusi-Suedi (21:45)

- Liga C

Grupi 1: Izrael-Skoci (20:45)

Grupi 4: Mali i Zi-Serbi (20:45)

Lituani-Rumani (20:45)

- Liga D

Grupi 3: Ishujt Faroe-Azerbajxhan (20:45)

Kosovë-Maltë (20:45)

12 tetor, e premte:

- Liga A

Grupi 2: Belgjikë-Zvicër (20:45)

Grupi 4: Kroaci-Angli (20:45)

- Liga B

Grupi 4: Austri-Irlandë e Veriut (20:45)

- Liga C

Grupi 2: Estoni-Finlandë (20:45)

Greqi-Hungari (20:45)

- Liga D

Grupi 2: Moldavi-San Marino (20:45)

Bjellorusi-Luksemburg (20:45)

13 tetor, e shtunë:

- Liga A

Grupi 1: Holandë-Gjermani (20:45)

- Liga B

Grupi 1: Sllovaki-Çeki (15:00)

Grupi 4 : Irlandë-Danimarkë (20:45)

- Liga C

Grupi 3: Norvegji-Slloveni (18:00)

Bullgari-Qiproja Greke (20:45)

- Liga D

Grupi 1: Letoni-Kazakistan (18:00)

Gjeorgji-Andorrë (18:00)

Grupi 4: Armeni-Gjibraltar (18:00)

Maqedoni-Lihtenshtajn (20:45) (AA)Lajme të ngjashme